Kwiatowe dodatki do domu hitem tego sezonu

Tęsknota ludzi za naturą i sielskim życiem zdaje się nie przemijać mimo opuszczającej nas wreszcie pandemii. Lockdowny pokazały, jak bardzo społeczeństwo tęskni za życiem sielskim, spokojnym, w zgodzie z naturą. Własnoręczne pieczenie chleba, powrót do rękodzielnictwa, nagły wzrost kursów szycia na maszynie czy tworzenie własnych mini ogródków warzywnych stały się nagle niezwykle popularne. Natura zaczęła też wyraźnie wchodzić do wnętrz pomieszczeń w postaci kwiatowych i roślinnych wzorów na tapetach, zasłonach, porcelanie czy grafikach na ścianę.

<h2>Jakie kwiatowe wzory są najmodniejsze?</h2>

Kwiaty oraz liście paproci i monstery zdecydowanie zdominowały współczesne wzornictwo. Możemy spotkać je wszędzie:

– na kubkach i filiżankach,

– na papierach ozdobnych,

– na tapetach,

– na zasłonach i poszewkach na poduszki,

– na artykułach szkolnych,

– na ubraniach.

Jednak są konkretne rodzaje kwiatów, które pojawiaj się zdecydowanie częściej niż inne. Są to przede wszystkim róże, peonie, piwonie i kwiaty polne. Skąd takie podejście we współczesnym wzornictwie? Tęsknota ludzi za powrotem do przeszłości i sielskiego spokojnego życia zdominowała Internet. Na Instagramie czy Pintereście niemal wszędzie trafić można na odniesienia do wiejskiego stylu. Stąd też taki wybór kwiatów, które kojarzą się z ogrodem spokojnym, harmonijnym, ale i naturalnym i przytulnym. Róże, piwonie i peonie zdecydowanie przywodzą nam na myśl ogród angielski, który jest uosobieniem sielskiego klimatu. Polne kwiaty przenoszą od razu w wyobraźni na łąki oświetlone wiosennym lub letnim słońcem, powoli zachodzącym za horyzont. 

<h2>Kwiaty na dodatkach do domu. Jak przenieść trochę ogrodu do wnętrz przy pomocy dodatków?</h2>

Kwiaty poprawiają nastrój i tworzą klimat spokoju i harmonii. Czasem nie potrzeba wiele, by wpuścić odrobinę przyrody do wnętrz. Błękitne lub różowe kubki z różami, kwiatowe ściereczki kuchenne lub podkładki na stół z delikatnym kwiatowym wzorem od razu sprawią, że kuchnia jest zdecydowanie przytulniejsza. zasłony w kwiaty (www.nietylkofiranki.pl), czy to typowo ogrodowe czy polne sprawią, że salon od razu nabierze uroczego angielskiego klimatu. Należy jednak pamiętać, że zasłony powinny komponować się z wnętrzem a nie je dominować. Ważne jest, by pasowały zarówno do stylu mebli jak i koloru ścian. Bardzo dobrym sposobem na urozmaicenie dekoracji w salonie jest przeniesienie kwiatowego wzoru z zasłon na poszewki na poduszki. Te prosty zabieg sprawi, że salon stanie się bardziej spójny i przytulny. Do tego wazon z polnymi lub ogrodowymi świeżymi kwiatami na stole w jadalni lub stoliku kawowym w salonie i sielski, radosny i pełen harmonii klimat we wnętrzu zapewniony.